• Slides
  • Slides
  • Slides
  • Slides
  • Slides
  • Slides

Рішення по акцизу (2015-02-12)

УКРАЇНА

ДЕЛЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Надвірнянського району Івано-Франківської  області

Шосте демократичне скликання

Тридцять третя сесія

 

 

РІШЕННЯ

29 січня 2015 р. №1265-33/2015                                                       смт Делятин

 

 

Про запровадження акцизного податку

з реалізації суб’єктами господарювання

роздрібної торгівлі підакцизних товарів

 

Керуючись нормами Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями станом на 2015 рік) Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищна рада:

 

Вирішила:

 

1.Запровадити акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. згідно з додатком.

2.Оприлюднити рішення в засобах масової інформації, веб-сайті селищної ради та інформаційному стенді в приміщенні селищної ради.

3.Організацію виконання цього рішення покласти на заступника селищного голови П.Якимця.

4.Дане рішення направити  для виконання ДПІ у Надвірнянському районі.

5.Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку А.Гадзіковська.

 

 

 

Селищний голова                                                     Михайло Косило

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення селищної ради

від 29 січня 2015 р.№1265–33/2015

 

Положення

про акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів

 

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це податок, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету за місцем здійснення реалізації таких товарів.

Платники податку – фізичні та юридичні особи, які проводять реалізацію через роздрібну торговельну мережу підакцизних товарів.

Об’єкт оподаткування – операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів:  продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовини, що використовується як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне.

Ставка податку – встановлюється у розмірі  5% від вартості підакцизних товарів  (з податком на додану вартість).

 

1.Порядок справляння та строки сплати податку

 

Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а у разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, є дата надходження оплати за проданий товар.

Суми податку перераховуються до бюджету суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Податковим Кодексом України для подання податкової декларації за місячний податковий період. Особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.

Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому Податковим Кодексом України.

 

 

2.Відповідальність платників податків

 

Платники податку фізичні та юридичні особи несуть відповідальність за повноту і своєчасність перерахування податку до бюджету. Крім того,  юридичні особи несуть відповідальність за правильність визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету та своєчасність подання податкових декларацій по платежу в порядку, визначеному Податковим Кодексом України.

 

3.Контроль за сплатою до бюджету податку

 

Контроль за своєчасність подання податкових декларацій з  акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, правильністю його обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до місцевого бюджету здійснюють органи державної фіскальної служби.

 

 

 

Селищний голова                                                              Михайло Косило


Напишіть відгук