• Slides
  • Slides
  • Slides
  • Slides
  • Slides
  • Slides

Рішення по транспорту (2015-02-12)

УКРАЇНА

ДЕЛЯТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Надвірнянського району Івано-Франківської  області

Шосте демократичне скликання

Тридцять третя сесія

 

 

РІШЕННЯ

 

29 січня 2015 р. №1264-33/2015                                                   смт Делятин

 

Про запровадження

транспортного податку

 

Керуючись нормами Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями станом на 2015 рік) Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищна рада:

 

Вирішила:

 

1.Запровадити транспортний податок згідно з додатком.

2.Оприлюднити рішення в засобах масової інформації, веб-сайті селищної ради та інформаційному стенді в приміщенні селищної ради.

3.Організацію виконання даного рішення покласти на заступника селищного голови П.Якимця.

4. Контроль за виконанням  рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку (А.Гадзіковська).

 

 

 

Селищний голова                                                               Михайло Косило

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

                                                                                 до рішенням селищної ради

від 29січня 2015 р.1264 -33/2015

 

Положення про транспортний податок

 

  1. 1.     Основні визначення

 

1.1.         Транспортний податок – це місцевий податок, який входить в склад податку на майно, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

 

1.2.         Платники податку – є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 1.3 цього Порядку є об’єктами оподаткування.

         1.3. Об’єкт оподаткування – є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

         1.4. База оподаткування – є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 1.3 цього Положення.

1.5. Ставка податку – ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 1.3 цього Положення.

            1.6. Податковий (звітний) період податку – базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

  1. 2.     Порядок справляння та строки сплати податку

 

2.1.   Обчислення суми податку. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

         Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

         Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

         Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

         З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

         Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

         Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

         Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

         Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

 

         2.2. Порядок сплати податку

         Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

         2.3. Строки сплати податку

         Транспортний податок сплачується:

         а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

         б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації»;

 

  1. 3.     Відповідальність платників податків

Платники податку фізичні та юридичні особи несуть відповідальність за повноту і своєчасність перерахування податку до бюджету. Крім того,  юридичні особи несуть відповідальність за правильність визначення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету та своєчасність подання податкових декларацій по платежу в порядку, визначеному Податковим Кодексом України.

 

4.Контроль за сплатою до бюджету податку

Контроль за своєчасність подання податкових декларацій по податку, правильністю його обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до місцевого бюджету здійснюють контролюючі органи.

 

 

Селищний голова                                                              Михайло Косило


Напишіть відгук